Pracownia

Pracownia Biżuterii Artystycznej Dawid Pandel

Jak się zaczęło?

Projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii zajmuję się od niemal dwudziestu lat. Przygoda rozpoczęła się w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Wybierając szkołę, wiedziałem, że kocham sztukę. Poszedłem do niej jednak nie ze względu na jubilerstwo, wręcz przeciwnie, nie rozważałem nawet podjęcia się tego zawodu. Moja postawa zmieniła się diametralnie, gdy poznałem to szlachetne zajęcie. Od tej pory wiedziałem, że muszę zostać jubilerem, zakochałem się w tym (choć czasem była to miłość bez wzajemności). Dyplom jubilera obroniłem z wyróżnieniem i od tej pory byłem zdany na siebie. Swoją pracownię uruchomiłem niemal zaraz po opuszczeniu murów szkoły, moje prace ewoluowały i dojrzewały razem zemną. Niewątpliwie bezcenna nauka wyciągnięta ze szkolnych ław coraz częściej okazywała się niewystarczająca, a ciągły rozwój, studiowanie piśmiennictwa i wzbogacanie warsztatu były nieuniknione.

Nie zatrzymać się...

Rozwój warsztatu i umiejętności zaprowadził mnie do etapu, który mogą Państwo oglądać. Z masywnych, srebrnych form, przeniosłem się na bardziej nowoczesne, proste, złote wyroby, olbrzymie kaboszony ustąpiły miejsca wyjątkowym, naturalnym kamieniom szlachetnym, które stały się moją kolejną wielką pasją. Delikatne, wręcz misterne formy, uniwersalne i eleganckie, zdominowały moje projekty. 

Już nie tylko biżuteria.

Poza biżuterią posiadam również pokaźną kolekcję kamieni szlachetnych. W tej olbrzymiej dziedzinie nauki, jaką jest gemmologia, staram się znaleźć miejsce dla siebie. Prowadzę proste badania gemmologiczne, które pozwalają mi określać podstawowe parametry posiadanych kamieni. Same minerały trafiają do mnie z najdalszych zakątków świata i stają się często centralnym i najważniejszym elementem moich wyrobów. Kamienie których nie zdążę oprawić, prezentuje na moim sklepie internetowym, staram się tym zachęcić Państwa do poszukiwania swoich ukochanych kamieni i projektowania własnej biżuterii z ich użyciem.

"Sztuka" na zamówienie.

Z wielką przyjemnością realizuję projekty moich Klientów. Macie Państwo często wspaniałe pomysły, które nie przyszłyby mi do głowy. Ja mam warsztat i mam niezbędne umiejętności, a Państwo macie swoje koncepcje, swoją wymarzoną biżuterię, której nie sposób nigdzie dostać. Nie warto jej dłużej szukać, warto ją wykonać i z moją pomocą mogą to Państwo osiągnąć. Zachęcam do kontaktu (można się kontaktować na wiele sposobów) w sprawie wszelkich zamówień indywidualnych. 

Płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl